Základní škola Přerov, U Tenisu 4

Žhavé novinky

26. dubna od 16:00 - Besídka školy v Městském domě

View the embedded image gallery online at:
http://www.zstenis.com/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeId4c6c0064b7

Milí rodiče, žáci a přátelé školy, 

dne 26.4. se koná tradiční besídka naší školy tentokrát s podtitulem "Cirkus U Tenisu". Stejně jako před dvěma lety využijeme nádherné prostory Městského domu. Začínáme přesně v 16:00, tak ať to nezmeškáte. 

 

 

Turnaj 4. a 5. ročníků je přesunut na pátek 20.4.!!!

Jaro je tady a s ním také nový ročník fotbalového turnaje pro žáky 1. stupně McDonald's Cup. Turnaj zahájíme školním kolem, kde se mezi sebou utkají jednotlivé třídy.

V pátek 13.4.2018 na školním hřišti budou hrát žáci 4. a 5. ročníků - časový harmonogram

Ve středu 18.4.2018 své síly změří žáci 1.S, 2. a 3. ročníků - časový harmonogram

Na turnaj jste srdečně zváni. Pokud máte možnost, přijďte své dítě, či vnouče na školní hřiště podpořit.

View the embedded image gallery online at:
http://www.zstenis.com/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeId6afdef4364

 

Tak jako každý rok i letos se žáci 7. tříd vypravili do Prahy poznávat českou historii. Tentokrát jsme vyjeli hned dvakrát – první skupina 20. března, druhá o týden později 26. března. Ráno jsme sice museli brzy vstávat (sraz 5:50 hod.) a počasí nám taky moc nepřálo (venku teploty kolem 0), ale i tak jsme se nenechali odradit a vyrazili vlakem směr naše hlavní město.

Putování jsme zahájili jízdou pražským metrem. I to byl pro některé zážitek, který absolvovali poprvé v životě. A pak už jedna památka střídala druhou…Zlatá ulička, věž Daliborka, Vladislavský sál, Katedrála sv. Víta, Karlův most, Prašná brána, Staroměstská radnice a mnoho mnoho dalších. Na Kampě jsme dokonce měli možnost „pohrát si“ se třemi obřími bronzovými batolaty od sochaře Davida Černého.

 

Výlet jsme zakončili na Václavském náměstí, pak už naše kroky směřovaly na vlakové nádraží. Cestou jsme nikoho neztratili :-) a domů jsme se vrátili plni nových zážitků a dojmů. Fotky najdeš zde. 

View the embedded image gallery online at:
http://www.zstenis.com/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeId5bbac259fc

Dnes, 21. března, naši školu navštívila banda profesionálních sportovců letních extrémních sportů v režii Jana Valenty, účastníka X Games. Přivezli s sebou sportovně zábavný program plný úžasných skoků a triků, které předváděli ti nejlepší borci republiky, ale také plný aktivní zábavy pro naše žáky ve formně projíždky na kolech i koloběžkách a soutěží o ceny. Kluci byli opravdoví profíci a dav nadšených dětí zvládali stejně perfektně jako sow na rampách a překážkách.

Mrkněte na fotky z akce do fotogalerie.

View the embedded image gallery online at:
http://www.zstenis.com/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeId6abbf42a70

V nejmrazivějším únorovém týdnu od 26.2. do 2.3. jsme si vyjeli se sedmáky na lyžařský kurz. Letos jsme se rozdělili do dvou part. A-čko a B-čko jelo standardně do Ludvíkova na Chatu U Sovy a konkurenční skupina C-čáci a S-ka vyrazili do Horní Bečvy na chatu Pekárny na Rališce.

View the embedded image gallery online at:
http://www.zstenis.com/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeIde8fd9d8db2

 

Zima nám pomalu končí a tak bych chtěla krátce zavzpomínat na náš únorový kurz na Trojáku. Letos  každodenní výjezdy do blízkého a opět perfektně připraveného střediska proběhly v týdnu 5.-9.2. Zúčastnilo se ho celkem 71 žáků z 1.S, 2.S, 3AB, 4AB a 5AB.

View the embedded image gallery online at:
http://www.zstenis.com/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeId877edb9323

Nafotili jsme spoustu fotek. Své děti, vnoučata či kamarády můžete na fotkách najít kliknutím ZDE.

A pokud chcete vidět i video, ČTĚTE DÁL...

Letos se konal již 13. ročník taneční soutěže, avšak netradičně pod názvem  "Žemlovačka".
 
Naši žáci si připravili krásná vystoupení, mnohdy plná vtipu, jindy z nich sálala energie a některá nás až dojímala. Tohoto krásného odpoledne se zúčastnilo celkem 34 soutěžících. Všichni podali maximální výkony, které učitelská a žákovská porota musela ohodnotit a vybrat ta nejlepší čísla.
 
Celou soutěž moderovala a uváděla děvčata z 9.S Kateřina Galnorová a Tereza Čevelová. Nelehký úkol měly také dívky Tereza Bláhová a Vendula Janáčková, které měly na povel všechny účinkující v zákulisí a publiku.
 
A jak to celé dopadlo? 

Žáci 5. B v rámci učiva PČ tvořili ve školní kuchyňce jednoduché pokrmy - pomazánku a salát.

Svého úkolu se zhostili s neobyčejným nadšením. Práce je velmi bavila a výsledky byly znamenité. Jak chuťově, tak vizuálně. Své výtvory i příznačně pojmenovali, o čemž se můžete na fotografiích přesvědčit.

Navzájem své pokrmy ochutnávali a hodnotili.

                                                               Danuše Pánková TU 5. B

View the embedded image gallery online at:
http://www.zstenis.com/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeId67cc7bed3c