Základní škola Přerov, U Tenisu 4

Žhavé novinky

21. - 26. ledna - Zimní pobyt v přírodě 5.S
31. ledna - Vydávání vysvědčení za 1. pololetí

Ani v letošním roce jsme nezaháleli a proháněli jsme se celý podzim na bruslích. Video pod článkem přibližuje veselou náladu žáků na ledu a také rozmanitou práci učitele.

Fotky nalezneš ve fotogalerii nebo když klikneš sem, sem a sem.  

 

Tak jsme se s Vendulou takhle při pátku lehce nudili a řekli jsme si, že přece nebudeme odpočívat po náročném týdnu ve škole a raději vyrazíme s téměř 40 žáky naší školy vstříc nějakému tomu dobrodružství.  

View the embedded image gallery online at:
http://www.zstenis.com/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeIddef42ed6c4

Hlas školy uspořádal během prosince soutěž o nejkrásnější vánoční výzdobu tříd. Na 1. stupni se do soutěže zapojily třídy 2. S, 4. A, 5. A, 5. B a 5. S. Odborná porota po důkladném zhodnocení vybrala jako vítěze 1. stupně třídu 4. A.

Na druhém stupni se pak zúčastnily třídy 6. B, 7. A, 7. B, 7. C, 7. S, 8. A, 8. B, 8. S, 9. A a 9. B. Nejzajímavější a nejhezčí byla zvolena výzdoba třídy 7. C.

Porota měla velmi nelehký úkol, protože žáci si na výzdobě svých tříd opravdu dali záležet.

Na začátku prosince proběhlo u nás školní kolo Olympiády v českém jazyce, Na prvním místě se umístila Daniela Rychtová z 9. A, na druhém místě Vendula Janáčková z 9. B a na třetím místě pak Daniela Krčálová také z 9. A.

Všem úspěšným řešitelům blahopřejeme.

View the embedded image gallery online at:
http://www.zstenis.com/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeIdc50eb23eb6

Ve středu 6. 12. 2017 procházel naší školou Mikuláš v doprovodu houfu čertů a andělů. Takto nastrojení žáci 9. tříd nic nepodcenili a jejich masky byly opravdu nádherné.

Žáci 1. - 5. tříd netrpělivě očekávali, kdy je tato skupina navštíví a přinese nějaké dobroty. Jejich rozzářené, ale i vyděšené tváře jsou důkazem, že tato tradice má smysl. 

Srdečně zveme všechny rodiče současných a budoucích žáků naší školy k prohlídce budovy naší školy dne 12.12.2017, především pak velké tělocvičny a gymnastické haly, kde bude v době od 16:00 do 17:30 připraven pestrý program pro předškoláky. 

Co čeká budoucí žáky sportovních tříd na 1. stupni nejlépe vystihuje následující video. 

 

V době od října do prosince chodíme s dětmi již tradičně na zimní stadion bruslit. Každá třída naší školy se na bruslení dostane třikrát. A jak to vypadá, když bruslí 1.B, 2.B, 2.S, 3.B, 4.S, 5.A, 5.B se můžete podívat na videu:

 

Ledová plocha je rozdělena na tři části. Na kraji trénují prvňáčci a začínající bruslaři, vedle mají výuku sportovní třídy a na zbytku krouží ostatní borci.

A pokud jste se na videu neviděli, mrkněte do fotogalerie, kde jsou fotky z většiny bruslení.

 

V nově vznikajícím EVVO areálu v prostoru školní zahrady byly instalovány příbytky pro hmyz, ptáky a některé savce. Hmyz má možnost zabydlet se v hmyzím hotelu, čmelínech, broučkovnících a motýlovníku. Ptáci nyní na zimu ocení pět krmítek a na jaře šest budek určených pro různé druhy ptáků. Příbytky jsou k dispozici i pro ježka a netopýra. 

View the embedded image gallery online at:
http://www.zstenis.com/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeId586493b269