Základní škola Přerov, U Tenisu 4

Žhavé novinky

24. 10.: Vzdělávací zájezd Osvětim - 9. roč.
25. 10.: Bruslení 1.A, 2.BS, 3.A, 4.AS, 5.A.
29.-30. 10.: Podzímní prázdniny

Máme začátek října, v noci teploty kolem nuly, ale my nuly nejsme a nebojíme se toho. Vyrážíme do Čekyně strávit takhle dva dny – pěkně pohromadě. Program je rozmanitý – hodně turistíme, běháme, házíme, přemýšlíme a hlavně se dobře bavíme.

View the embedded image gallery online at:
http://www.zstenis.com/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeIdeb828a9eaa

Ve středu 19. září se konala běžecká soutěž „O pohár primátora města Přerova“. Účastnili jsme se v několika kategoriích. V běhu na 60m mladší žákyně nás reprezentovaly Lenka Kotková, Denisa Rákosová, Bára Kubíčková, na 2. místě skončila Aneta Mikešková. V běhu na 60m starší žákyně se účastnily Amálka Oralová, Sabina Horáková, na 3. místě skončila Terka Bartlová. V běhu na 60 m starší žáci nás reprezentovali Martin Benda, Seba Stojan a Martin Sedláček.

Poslední zářijový týden jsem se vypravila se svými šesťáky ze sportovní třídy, paní učitelkou Maradovou a partou pomocníků z 9.A na již tradiční adaptační kurz do dětského tábora v Čekyni u Přerova. Počasí nám přálo a už od rána naši cestu provázelo slunce a modrá obloha. Kvůli rozestavěné dálnici jsme museli část cesty absolvovat autobusem. Z Vinar nás lesní a polní cesta zavedla nejprve k soše mamuta, poté jsme prošli Čekyní do areálu tábora.

View the embedded image gallery online at:
http://www.zstenis.com/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeId8483cabc21

Ve středu 27. června žáci 8A oslavili narozeniny svého spolužáka Šimona pohodovým cyklovýletem do Pavlovic. Šíma jel s maminkou sice autem, ale cestou jsme udělali pár společných zastávek. V Pavlovicích u přehrádky jsme si opekli buřty. K celkové pohodě přispělo pěkné slunečné počasí a velmi přátelská atmosféra mezi spolužáky této třídy. Šimonovi jsme chtěli po jeho krušném roce udělat radost a zatáhnout zpět do aktivit třídy. 
Ve čtvrtek 21. 6. 2018 jsme se zúčastnili se žáky osmých tříd poznávacího výletu s názvem Habsburská Vídeň s cestovní agenturou pana PhDr. Pavla Kočího. Seznámili jsme se s komnatami císaře a císařovny v jejich letním sídle v Schönbrunnu, prošli jsme se zámeckou zahradou a poznali další historické budovy v centru města – Parlament, Hofburg, kostel sv. Štěpána, památník Marie Terezie, umělecko-historické a přírodovědné muzeum, zahrady císařovny Sisi …...
Žákům se výlet líbil, dozvěděli se spoustu nových informací vtipným a poutavým výkladem pana průvodce a koupili pár drobných suvenýrů.
26. září proběhl na naší škole již 5. ročník akce, která chce poukázat na důležitost cizích jazyků v dnešním životě. Tato akce se koná ve většině evropských států již od roku 2001. Na naší škole si učitelé připravili pro žáky 7. ročníků bohatý program v anglickém, ruském a německém jazyce. V angličtině získali nové informace o vlivu Vikingů na slovní zásobu, zhlédli krátký historický film, v ruském jazyce všechny zaujal typický ruský kroj, samovar a hlavně azbuka, do jejichž tajů se všichni snažili proniknout, v němčině se dozvěděli zajímavé novinky o německy mluvících zemích. Na závěr všechny čekala sladká odměna. Akce se vydařila a doufáme, že se nám povedlo většinu žáků motivovat k učení se cizímu jazyku.
View the embedded image gallery online at:
http://www.zstenis.com/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeIdd7fbd15fc9
V úterý 19. června jsme pro zájemce 8. tříd zorganizovali výlet na kolech na Helfštýn. Sraz byl v 8 hodin před školou, potom náš peloton vyjel z Přerova po cyklostezce do Želátovic a dále do Podolí. Z této vesničky jsme vystoupali na tzv. letiště, odkud je krásný výhled do okolí.  Pokračovali jsme polní kamenitou cestou do Pavlovic. Zde jsme u obchodu s potravinami měli svačinovou přestávku. Po dodání energie v podobě svačin, nanuků a cukrátek jsme se vydali okolo domova důchodců do Šišmy a dál lesem okolo potoka do Kladník.

Aktivní skupinka chlapců z 8.A přišla s nápadem zakončit školní rok soubojem ve floorbalu mezi nimi a učiteli naší školy. Výzva byla přijata a plná tělocvična měla možnost sledovat zajímavé sportovní klání.

View the embedded image gallery online at:
http://www.zstenis.com/vypis-clanku/skolni-akce#sigFreeId6bff2f8cb1