Základní škola Přerov, U Tenisu 4

Žhavé novinky

17. - 21. února: Troják - LVK - 1.S, 2.S, 3.AB, 4.AB, 5.AB
17. - 21. února: Hraběšice LVK 7.A,B
3. března od 16 h: Třídní schůzky + schůze důvěrníků KRPŠ
3. - 6. března: Sběr papíru
17. března od 16 h: Školička nanečisto (pro budoucí prvňáčky)

Ve středu 19. února 2020 proběhlo za podpory paní knihovnice z Městské knihovny na Trávníku ve školní družině základní školy U tenisu autorské čtení spojené s autogramiádou z knih napsaných dětmi.

Jednalo se o děti 2. až 4. tříd, které jsou členy čtenářského klubu při školní družině. Tyto děti nejen rády čtou a poslouchají příběhy, ale také dokáží zajímavá vyprávění i vymýšlet.

Díky tomu si zábavnou a nenásilnou formou rozvíjejí a posilují svou čtenářskou gramotnost tak, aby ji mohly s úspěchem v životě používat.

Kromě paní knihovnice, všechny přítomné hosty pozdravil také ředitel školy. Stejně jako ona popřál dětem hodně dobrých nápadů a vytrvalosti. Děti pak byly za své snažení odměněny malým dárkem.

Poděkování se dostalo i rodičům dětí za podporu, kterou dětem v jejich činnosti poskytují.

Vážení rodiče budoucích prvňáčků, milí předškoláci, 

přijďte do školy ochutnat tu pravou atmosféru, jak to ve škole chodí. Moc se na vás těšíme 17. března 2020 v 16 hodin. Vaši vyučující

Od pololetí minulého školního roku funguje na škole Klub deskových her. V dřívějších letech byl pravidelně otevírání kroužek, který byl na deskové hry zaměřen. A také díky tomuto kroužku se naše škola může pyšnit pěknou sbírkou deskových her.

Se skupinkou starších dětí a již zkušených hráčů se pravidelně scházíme ve čtvrtek odpoledne, s mladšími a začínajícími hráči pak máme kroužek v pátek.
Jako zakončení našich schůzek před pololetními prázdninami jsem se rozhodla uspořádat starším dětem Noc s deskovými hrami spojenou s přespáním ve škole. Děti se na akci moc těšili. Podařilo se nám zahrát spoustu her, naučili jsme se asi dvě hry nové a určitě jsme si to pořádně užili. ZDE se můžete podívat na další fotky za akce.
 

První týden v lednu, hned po vánočních prázdninách, jsme s žáky ze sportovní třídy 5.S vyrazili na hory. Letos se k již tradičnímu pobytu páťáků přidala i třída 7.S. Týden jsme strávili v lyžařském středisku Karlov pod Pradědem, kde bylo připraveno asi deset kilometrů sjezdovek.

Pokud máte zájem o více informací čtěte dál, pokud chcete vidět nějaké fotky, tak KLIKNĚTE ZDE.

V podvečer 30. ledna se již tradičně koná žákovský ples určený pro žáky 2. stupně naší školy. Všichni naši žáci i učitelé přistoupují k této akci velmi zodpovědně a celé první patro se hemží nádherně oblečenými a neméně lépe upravenými skvosty.

I v letošním roce je program nabitý. Naplno to rozjíždíme ve fotokoutku, roztáčíme kola koloběžky, kroutíme boky u chachy, namáháme mozkovny u puzzle a zbytek se dotýká při štafetě.

Občerstvení opět posouváme na vyšší level a kromě slaného rautu, můžeme ochutnávat speciality i rautu sladkého. Komu by to třeba nestačilo, využívá služeb pojízdného baru.

Ve čtvrtek 19.12. 2019 proběhl na naší škole Vánoční jarmark, jehož cílem bylo udělat v předvánočním čase nějaký dobrý skutek. Rozhodli jsme se vybrat peníze, které se darují někomu, kdo je potřebuje. Komu, o tom hlasovali všichni, kteří si na jarmarku něco zakoupili. Žáci i učitelé přinesli, co doma našli (knížky, plyšáky, hry, svíčky, oblečení …), případně něco dobrého upekli. To vše potom prodávali žáci 9. ročníků a 8.B za symbolické peníze.

 

Ve čtvrtek 12.12. 2019 jsme se zúčastnili se žáky osmých tříd poznávacího výletu s názvem Habsburská Vídeň s cestovní agenturou pana PhDr. Pavla Kočího. Seznámili jsme se s komnatami císaře a císařovny v jejich letním sídle v Schönbrunnu, poznali další historické budovy v centru města – Hofburg, kostel sv. Štěpána, památník Marie Terezie, navštívili vánoční trhy ......
Žákům se výlet líbil, dozvěděli se spoustu nových informací vtipným a poutavým výkladem pana průvodce a koupili pár drobných suvenýrů.
V Přerově 12. 12. 2019, Mgr. Hana Slouková a Mgr. Eva Školoudová

V pátek 29.11. 2019 se na naší škole konala každoroční akce Movember na podporu mužů s rakovinou prostaty. Hodnotil se učitel a třída z 1. a 2. stupně, kteří nejlépe zvýraznili osobnost muže. Jako nejlepšího učitele jsme vybrali paní učitelku Lucii Langerovou. Na prvním stupni vyhrála třída 1.S a na druhém stupni zvítězila třída 9.A.

Děkujeme všem, kteří se této akce zúčastnili a všem, kteří darovali jakýkoliv finanční obnos na podporu boje s touto zákeřnou nemocí. 

Celková částka 2 286 Kč bude zaslána na transparentní účet centra Nadačního fondu MUŽI PROTI RAKOVINĚ 2600575376/2010.

                                                                                          Matouš Bürgl 8.S