Základní škola Přerov, U Tenisu 4

Žhavé novinky

V úterý 25.3. 2014 proběhl na naší škole již 9. ročník taneční soutěže, kterou připravila paní učitelka Nela Žemlová s žáky 6. S. Na dobrém průběhu soutěže se podílel DJ Michal Pospíšil a fotografka soutěže Vendula Maradová.

Viděli jsme 15 výborných tanečních vystoupení. Vystupující svazovala nervozita, poněvadž měli četné publikum ze strany žáků i vyučujících. Každý tanec byl jedinečný a ani drobné chyby nekazily celkový dojem.

Dvě poroty, žákovská a učitelská, hodnotily předvedené tance a neměly vůbec lehkou úlohu. Do hodnocení se mohli zapojit i diváci, kteří na hlasovacích lístcích určili svého vítěze.

Celkové vítězky se staly dívky ze 7. a 8.třídy Lucie Vybíralová , Adéla Brhelová a získaly již po druhé putovní pohár této soutěže.

V kategorii sólových tanců žáků 1. stupně dopadlo umístění takto:

  • 1.místo si vybojoval jediný chlapec soutěže Martin Váleček, na 2. místě se umístila Adéla Kubová, 3. místo obsadila Adéla Málková. Všichni jsou žáci sportovní třídy 1.S.

V kategorii sólových tanců žáků 2.stupně:

  • na 1. místě umístila Aneta Polášková z 6.S a stala se také celkovou vítězkou divácké soutěže. Na 2.místě skončila Lucie Vybíralová ze 7.S.

Nejvíce byla zastoupena kategorie skupinových tanců:

  • Po velkém boji si 1.místo odnesly dívky z 5.B Kateřina Galnorová a Tereza Čevelová. 2.místo obsadily žákyně 2.A Natálie Černošková a sestry Adriana a Izabela Páleníkovi. Na 3. místě skončily třeťačky Dominika Kaňoková a Denisa Rákosová.

Zvláštní cenu udělil ředitel školy Tomáš Jelínek tanečnici, která ho nejvíce zaujala a byla to Adélka Málková z 1.S..

Všem vystupujícím musím poděkovat za perfektní zážitek, který nám připravili a těším se na jubilejní 10. ročník, který nás bude čekat příští rok.

Nela Žemlová