Základní škola Přerov, U Tenisu 4

Žhavé novinky

Ozdravný pobyt žáků 4. tříd se ruší

V uplynulých čtrnácti dnech proběhlo školní kolo fotbalového turnaje pro žáky prvního stupně. Ve středu 17.9.2014 změřili své síly kluci a holky z 2. a 3. tříd a 24.9.2014 žáci 4. a 5. ročníků.

První zmiňovanou středu, za slunečného počasí, mezi druháky zvítězila favorizovaná 2.S, na druhém místě se umístila 2.B a na bronzovém místě skončili žáci z 2.A. Mezi třetími třídami zvítězila 3.A, druhé místo obsadila 3.C a třetí 3.D.

Nejlepší z druhých a třetích tříd se pak utkala v „superfinále“. V tomto utkání měli více šancí hoši ze 2.S, nejednou nastřelili tyčku i břevno soupeřovi branky. V základní hrací době (2x7 min), ani v pětiminutovém prodloužení gól nepadl. Přišly tedy na řadu penalty. Z velmi napínavého penaltového rozstřelu vyšli vítězně žáci ze 3.A. 

Trenéři (třídní učitelky) svých třídních temaů hodnotili práci všech hráčů a vybrali nejlepšího hráče z každé třídy, kteří byli také drobně odměněni:

2.A Stanislav Hlaváč

2.B Filip Kosek

2.S Tobiáš Stojan

3.A David Řezníček

3.C Adam Jenka

3.D Štěpán Hynek.

Cenu si odnesl také nejlepší střelec turnaje Jan Korytář ze 2.S, který nastřílel celkem 5 branek.

O týden později se na školním hřišti sešli teamy ze 4. a 5. ročníků. Počasí nám opět přálo, ráno bylo velmi chladné, ale slunce a pohyb nás brzy zahřáli. Mezi čtvrtými třídami zvítězila 4.A. K vítězství přispěl výborným výkonem jak nejlepší střelec turnaje Nikolas Dycha se skvělými devíti trefami, tak nejlepší hráč, kapitán a organizátor celého družstva a hry Jan Oulehla. Druhé místo obsadila třída 4.B s Michalem Němcem, který byl vybrán za nejlepšího hráče tohoto teamu a třetí místo pak 4.C s Andrejem Horákem. Mezi pátými třídami zvítězila 5.A (nejlepší hráč Filip Uriča), na druhém místě se umístila 5.C (Marek Zemánek) a bronzovou příčku obsadila 5.B a jení nejlepší hráč Matěj Porvol. V „superfinále“ se tedy potkali hráči 4.A a 5.A. Utkání bylo velmi napínavé a po základní hrací době (2x10 min) i prodloužení byl stav nerozhodný 1:1. Na řadu tedy přišli stejně jako před týdnem penalty. Z vítězství se nakonec radovala 5.A. 

Obě sportovní dopoledne si třídní kolektivy užili. Hráči byli podporováni skvěle připravenými fanynkami, roztleskávačakmi a fanoušky ze třídy i z řad rodičů. Musím konstatovat, že máme na prvním stupni spoustu výborných sportovců a fotbalistů. Byla radost se na jejich výkony dívat a snad se můžeme těšit na jejich úspěchy na jaře v dalších kolech McDonald's Cupu.